Ślub w naturalnym klimacie | Kwiaciarnia Finezja - Gorzów Wielkopolski i okolice


Ślub w naturalnym klimacie

2016-09-22 12:04:49

Ślub w stylu rustykalnym

W tym sezonie dominowały u nas w Kwiaciarni zamówienia na śluby w stylu rustykalnym.  Co to takiego? Przede wszystkim jest to powrót do natury, dlatego najważniejszą rzeczą jest tu wybranie odpowiedniej scenerii i zadbanie o właściwy, swobodny – wręcz sielski – wystrój. Dziki ogród,  polana, drewniana chata to idealne miejsca na ceremonię w stylu rustykalnym. Bardzo ważną rolę odgrywają tu również rośliny i dlatego na ślubie rustykalnym nie może zabraknąć odpowiedniej oprawy kwiatowej.

Rustykalny bukiet dla panny młodej ma przypominać taki, który został przed chwilą zerwany z łąki lub wiejskiego ogródka. Słoneczniki, astry i peonie powinny zastąpić w nim wyrafinowane storczyki i kalie. Nie ma on też regularnej formy  (nawet tradycyjna ślubna „kuleczka” powinna mieć w sobie nieco nieładu) i może być  wykończony sznurkiem, a nie ozdobną, atłasową wstążką.

Częstym dodatkiem są tu wianki na głowę lub kwiaty wpięte we włosy panny młodej i druhen oraz świadkowej.

Na stołach w sali weselnej zamiast dekoracyjnych wazonów królują gliniane naczynia i zwykłe słoiki  (styl rustykalny to również  wykorzystanie przedmiotów codziennego użytku) udekorowane koronką i sznurkiem.  W nich luźno są poukładane kwiaty – najlepiej polne z dodatkiem zbóż i traw, oczywiście nawiązujące do bukietu ślubnego.

Wśród innych dodatków króluje wiklina (kosze, wiklinowe krzesła), drewno (czasem bielone),naturalne tkaniny i kora.

Podoba Wam się taki styl?

Czekamy na komentarze!!